(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-27 16:41

Fiat 126p

(Nr 2119125)
Fiat 126p

Marka i model:

Fiat 126p (Polski fiat)

Waga w kg (łączna):

530.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1374.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Brighton, Wielka Brytania

Termin elastyczny