(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 16:11

Fiat 126p (Nr 2413944)

Fiat 126p

Marka i model:

Fiat 126

Waga w kg (łączna):

650.00

Budżet zlecenia [zł]:

350

Dystans: 391.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Niemodlin, 49-100, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Długa Szlachecka, 05-071, Polska

Termin elastyczny