Fiat 126p (Nr 5681207)

Fiat 126p

Marka i model:

Fiat 126p

Waga w kg (łączna):

645.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 939.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Brodnica

1 mar 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Unna

15 mar 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.