(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

FIat 500 (Nr 5375062)

FIat 500

Marka i model:

FIat 500

Waga w kg (łączna):

960

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1079.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Od 17 lis 2019 do 23 lis 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardy, Bovisio-Masciago

Od 24 lis 2019 do 30 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.