(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat 500 (Nr 5552499)

Fiat 500

Marka i model:

Fiat 500 f

Waga w kg (łączna):

500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2981.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Norwegia, Sør-Trøndelag, Trondheim

29 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.