Fiat 500 (Nr 6056721)

Fiat 500

Marka i model:

Fiat500

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 793.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Montpellier

Od 15 maj 2020 do 31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Kraje Loary, Beaulieu-Sous-La-Roche

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.