Fiat 500 (Nr 6453714)

Fiat 500
Waga Sztuk:
Fiat 500 2 Gen. [restyling] (2015 - 2020) Hatchback
Długość
354 cm
Szerokość
162 cm
Wysokość
148 cm
ok. 940 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 940 kg
Dystans: 589 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

21 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Hyères

22 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.