Fiat 500 (Nr 6718369)

Fiat 500
Waga Sztuk:
Fiat 500
Długość
250 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
180 cm
400 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 400 kg
Dystans 2893 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Palermo

Od 26 paź 2020 do 14 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Southampton, Southampton

Od 26 paź 2020 do 25 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.