Fiat 500 (Nr 6736425)

Fiat 500
Waga Sztuk:
Fiat 500 2 Gen. [restyling] (2015 - 2020) Hatchback
Długość
354 cm
Szerokość
162 cm
Wysokość
148 cm
ok. 940 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 940 kg
Dystans 12979 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Republika Południowej Afryki, Gauteng, Johannesburg

3 lis 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Górna Austria, Wels

1 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.