(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat 500 (old vintage, Year 1968) (Nr 4541145)

Fiat 500 (old vintage, Year 1968)

Marka i model:

Fiat 500 (old vintage, year 1968)

Waga w kg (łączna):

500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1320.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Apulia, Brindisi

Od 17 cze 2019 do 1 lip 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Vaud, Lozanna

Od 28 cze 2019 do 7 lip 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.