Fiat 500X x 1, Renault Megane x 1 (Nr 7237732)

Fiat 500X x 1, Renault Megane x 1
Waga
Sztuk
Fiat 500X 1 Gen. (2014 - 2018) SUV 5-Puertas
Długość
427 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
162 cm
ok.
1407 kg
1
Sprawny*:
Tak
Renault Megane 3 Gen. [restyling] (2012 - 2014) Hatchback 5-Puertas
Długość
429 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1340 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2747 kg
Dystans
989 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Sant Jordi

Od 3 lut 2021 do 28 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Rumoroso

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.