(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 18:14

fiat bravo

(Nr 2332532)
fiat bravo

Marka i model:

Fiat bravo

Waga w kg (łączna):

1160.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1687.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Borków, 26-021, Polska

3 lut 2018

Adres i termin dostawy

Casalotti, 00166, Włochy

5 lut 2018