(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat Ducato (Nr 4938162)

Marka i model:

Fiat Ducato

Waga w kg (łączna):

800

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 828.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Bad Birnbach

Od 10 lis 2019 do 16 lis 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Antwerpia

Od 11 lis 2019 do 18 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.