(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat ducato (Nr 6480672)

Fiat ducato
Waga Sztuk:
Fiat ducato
Długość
400 cm
ok. 1500 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1500 kg
Dystans: 757 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castile-La Mancha, Valdepeñas Do

Od 8 wrz 2020 do 20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Lalín

Od 19 wrz 2020 do 24 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.