(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fiat Ducato (Nr 7551317)

Waga
Sztuk
Fiat Ducato
Długość
479 cm
Szerokość
165 cm
Wysokość
208 cm
1695 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1695 kg
Dystans
536 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Belgia, Region Waloński, Courcelles

Od 12 mar 2021 do 14 mar 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Pfullingen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.