Fiat ducato maxi (Nr 6026478)

Marka i model:

Fiat ducato maxi

Waga w kg (łączna):

3500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2305.00 km

Adres i termin nadania

Ukraina, Obwód Lwowski, Lwów

9 cze 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Hordaland, Paradis

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.