(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-19 19:41

Fiat freemont

(Nr 2165400)
Fiat freemont

Marka i model:

Fiat freemont

Waga w kg (łączna):

1890.00

Dystans: 382.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Kobylaki-Konopki, 06-323, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Koszalin, Polska

Termin elastyczny