(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat Grande Punto (Nr 4975654)

Fiat Grande Punto

Marka i model:

Fiat Grande Punto

Waga w kg (łączna):

1130

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3213.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 3 lut 2020 do 6 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.