Fiat Idea (Nr 6533218)

Fiat Idea
Waga Sztuk:
Fiat Idea 1 Gen. (2003 - 2020) Minivan
Długość
393 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
166 cm
ok. 1275 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1275 kg
Dystans: 2031 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 9 wrz 2020 do 31 gru 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Piemont, Turyn

Od 9 wrz 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.