(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

fiat jeep (Nr 6696277)

fiat jeep
Waga Sztuk:
fiat jeep
Długość
300 cm
2500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2500 kg
Dystans 1356 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Milano

Od 18 paź 2020 do 13 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, West Sussex, Arundel

Od 12 lis 2020 do 28 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.