(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 11:29

fiat punto

(Nr 2413084)
fiat punto

Marka i model:

fiat punto

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

1100

Dystans: 1082.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Haßloch, 67454, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bieńkowice, 47-451, Polska

Termin elastyczny