(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 23:12

Fiat Punto

(Nr 2648744)
Fiat Punto

Marka i model:

Fiat Punto

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1471.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Rugby, Wielka Brytania

Od 3 maj 2018 do 7 maj 2018

Adres i termin dostawy

Komorniki, 62-052, Polska

Od 5 maj 2018 do 13 maj 2018