(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 12:42

Fiat punto (Nr 2755164)

Marka i model:

Fiat Grande Punto

Waga w kg (łączna):

1000.00

Dystans: 2358.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Sligo, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Częstochowa, 42-200, Polska

Termin elastyczny