(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fiat punto (Nr 4930126)

Fiat punto

Marka i model:

Fiat punto

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2822.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

15 gru 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Timiș, Timisoara

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.