Fiat Punto (Nr 6706300)

Fiat Punto
Waga Sztuk:
Fiat Punto 2 Gen. [restyling] (2003 - 2009) Hatchback 5-Doors
Długość
386 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
148 cm
ok. 1090 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1090 kg
Dystans 1960 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Gmina Związkowa Prüm

Od 25 paź 2020 do 20 lis 2020

Adres i termin dostawy

Albania, Tirana, Tirana

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.