Fiat Punto (Nr 7586084)

Fiat Punto
Waga
Sztuk
Fiat Punto 3 Gen. [2th restyling] (2012 - 2020) Hatchback 3-Drzwiowy
Długość
406 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1090 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1090 kg
Dystans
2611 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 10 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 10 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.