Fiat Punto (Nr 7592066)

Fiat Punto
Waga
Sztuk
Fiat Punto 3 Gen. (2005 - 2012) Grande Punto hatchback 5-Puertas
Długość
403 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1040 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1040 kg
Dystans
1804 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Alkmaar

Od 26 lip 2021 do 3 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 26 lip 2021 do 3 sie 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.