(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 16:10

Fiat Seicento (Nr 2755712)

Fiat Seicento

Marka i model:

Fiat Seicento

Waga w kg (łączna):

650.00

Dystans: 1124.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Dilsen-Stokkem, 3650, Belgia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tychy, Polska

Termin elastyczny