fiat stilo jtd (Nr 6292703)

Marka i model:

fiat stilo jtd

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Almería

1 gru 2020

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

7 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.