(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Fiat Tipo (Nr 5977226)

Fiat Tipo

Marka i model:

Fiat Tipo

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1581.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Wallonie, Mons

3 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Przemyśl

Od 12 kwi 2020 do 19 kwi 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.