Fiat500 (Nr 6369327)

Fiat500

Marka i model:

Fiat500

Waga w kg (łączna):

1000

Budżet zlecenia [€]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

18 sty 2021

Adres i termin dostawy

Australia, Australia Południowa, Adelaide

22 sty 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.