Fiesta xr2 (Nr 6040257)

Marka i model:

Ford fiesta xr2

Waga w kg (łączna):

900

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 703.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kordoba

20 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

20 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.