film analogowy (Nr 6169701)

film analogowy

Długość [m]:

0.15

Szerokość [m]:

0.15

Wysokość [m]:

0.10

Waga w kg (łączna):

1

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

nie zalewać

Opakowanie ładunku:

opakowanie kartonowe

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, San Francisco City And County

Od 20 cze 2020 do 10 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 25 cze 2020 do 30 lip 2020


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki bywa zagadnieniem, któremu trzeba przeznaczyć sporo zainteresowania, dlatego że są to niejednokrotnie przedmioty o wielkiej wartości, czy to pieniężnej, czy uczuciowej.

            Kiedy planujemy zlecić tego rodzaju transport w portalu Clicktrans, kliknij w opcję „Specjalnej ostrożności”. Masz wtedy przekonanie, iż paczka zostanie objęta odpowiednią troską przez firmę transportową. Kiedy potrzebujesz, aby firma przewozowa zapakowała pejzaż lub rzeźbę, zapisz taką informację w okienku „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, możesz również uzgodnić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod zleceniem.

            Kiedy możesz sam spakować dzieło sztuki do transportu, nie zapomnij o kilku najważniejszych wytycznych. Folia bąbelkowa jest doskonała do osłonięcia powierzchni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kiedy zawijasz nią obraz, folia stretch nie powinna przylegać do farby, dobrze jest przedtem zawinąć dzieło w inną, delikatniejszą powłokę, przykładowo w prześcieradło. Jeśli chcesz przetransportować dzieło w pudełku lub skrzyni, koniecznie zapełnij puste miejsca między rzeźbą a ściankami kartonu. Świetnym pomysłem jest do tego zastosować profesjonalne styropiany albo plastikowe wypełniacze, jednak sprawdzą się także, pomięte kawałki papieru, np. gazet. Ważne jest, żeby pudło było tylko trochę większe niż transportowane dzieło sztuki, aby uniknąć poruszania się wewnątrz kartonu.

            Cena przewozu dzieła sztuki może być zadziwiająco niewysoka. Zrealizowany w giełdzie transportowej Clicktrans przewóz pokaźnego płótna na odcinku z Krakowa do Warszawy odbył się za tylko 100 złotych.