(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-06-04 11:22

ford

(Nr 1826452)
ford

Marka i model:

Ford focus

Waga w kg:

1350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1567.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Rzym, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Legnica, Polska

Termin elastyczny