(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ford (Nr 5057082)

ford

Marka i model:

ford f100 1972

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Utah, St. George

15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Normandia, Le Havre

15 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.