(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 20:15

Ford C-max

(Nr 2251902)
Ford C-max

Marka i model:

Ford Focus C-max

Waga w kg (łączna):

2400.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2550.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Alginet, 46230, Hiszpania

Od 18 lut 2018 do 28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Katowice, Polska

Termin elastyczny