Ford C-Max (Nr 7307515)

Ford C-Max
Waga
Sztuk
Ford C-Max 1 Gen. [restyling] (2007 - 2010) Minivan
Długość
437 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
158 cm
ok.
1428 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1428 kg
Dystans
1544 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Austria, Górna Austria, Schwarzenberg Am Böhmerwald

Od 25 sty 2021 do 7 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Łotwa, Lielvārdes Pilsēta, Lielvārde

Od 25 sty 2021 do 7 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.