Ford C-Max (Nr 7720667)

Ford C-Max
Waga
Sztuk
Ford C-Max 2 Gen. (2010 - 2015) Minivan
Długość
438 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
162 cm
ok.
1417 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1417 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 10 sty 2022 do 30 sty 2022

Adres i termin dostawy

Salwador, Ahuachapán, Ahuachapan

Od 1 lut 2022 do 28 lut 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.