Ford EcoSport (Nr 7536353)

Ford EcoSport
Waga
Sztuk
Ford EcoSport 2 Gen. (2013 - 2019) Crossover
Długość
424 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
169 cm
ok.
1358 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1358 kg
Dystans
6473 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

29 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.