(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

FORD EDGE (Nr 3158790)

Marka i model:

FORD EDGE / OSOBOWY

Waga w kg (łączna):

1780

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2018.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Świebodzin

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.