(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-05-01 12:52

ford f-150

(Nr 1761924)
ford f-150

Dystans: km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się często, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Gdynia, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bu-ê-nốt Ai-rết, Buenos Aires, Argentyna

Termin elastyczny