Ford F150 (Nr 7541297)

Ford F150
Waga
Sztuk
Ford F150
Długość
620 cm
ok.
2100 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2100 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Querétaro, Querétaro

Od 12 kwi 2021 do 23 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saksonia, Drezno

Od 18 kwi 2021 do 23 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.