Ford f150 (Nr 7825142)

Ford f150
Waga
Sztuk
Ford f150
Długość
300 cm
ok.
2900 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2900 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Chile, Region Metropolitalny, Santiago

Od 31 lip 2021 do 1 lip 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.