(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-17 23:29

ford fiesta

(Nr 2162748)
ford fiesta

Marka i model:

ford fiesta

Dystans: 1245.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Trydent, Włochy

Od 12 gru 2017 do 19 gru 2017

Adres i termin dostawy

Rzeszów, 35-001, Polska

Termin elastyczny