ford fiesta (Nr 5686314)

ford fiesta

Marka i model:

Ford escort

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1651.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dortmund

29 mar 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Kampania, Naples

31 mar 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.