(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ford fiesta (Nr 5737910)

ford fiesta

Marka i model:

ford fiesta

Waga w kg (łączna):

8000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

8

Dystans: 1306.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwecja, Dalarna, Sälen

Od 26 lut 2020 do 27 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.