(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Fiesta (Nr 6906620)

Waga
Sztuk
Ford Fiesta 5 Gen. (2001 - 2007) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
391 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1083 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1083 kg
Dystans
1076 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Oldenburg

Od 2 gru 2020 do 4 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Mrągowo

Od 2 gru 2020 do 8 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.