Ford Fiesta (Nr 7599465)

Ford Fiesta
Waga
Sztuk
Ford Fiesta 5 Gen. [restyling] (2005 - 2010) Hatchback 5-Puertas
Długość
391 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1105 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1105 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 3 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Urugwaj, Montevideo, Montevideo

Od 8 sie 2021 do 30 wrz 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.