Ford Fiesta (Nr 7665399)

Ford Fiesta
Waga
Sztuk
Ford Fiesta 7 Gen. (2017 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
404 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1110 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1110 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Od 23 cze 2021 do 29 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

Od 23 cze 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.