(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford fiesta 2012 (Nr 5110478)

Ford fiesta 2012

Marka i model:

Ford fiesta

Waga w kg (łączna):

650

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1964.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

10 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.